Remi Arsenala i Noriča

Arsenal je poveo već u drugom minutu golom Josija Benajuna, ali suvgosti do kraja prvog poluvremena uspeli da preokrenu rezultat preko Vesa Hulahana u 12. i Granta Holta u 27. minutu.

U drugom poluvremenu ponovo je viđen preokret, pošto je Arsenal golovima Van Persija najboljeg strelca Premijer lige u 72. i 80. minutu poveo sa 3:0.

Norič je, ipak, do kraja meča uspeo da izjednači preko Stivena Morisona, koji je golom u 85. minutu postavio konačnih 3:3.

Arsenal je remijem ugrozio treće mesto na tabeli Premijer lige koje direktno vodi u grupnu fazu Lige šampiona u sledećoj sezoni.

"Topdžije" su treće sa 67 bodova, dva više od Totenhema i Njukasla koji svoje mečeve 37. kola tek treba da odigraju.

Totehnem u pretposlednjem kolu sutra gostuje Aston Vili, dok Njukasl dočekuje lidera Premijer lige, ekipu Mančester sitija.