Majamiju pobeda protiv Bostona

BEOGRAD, 31. maja 2012. (Beta) - Košarkaši Majamija pobedili su u noći izmedju srede i četvrtka na svom terenu Boston posle produžetka sa 115:111 (18:24 28:29 35:22 18:24 16:12) i poveli sa 2:0 u finalnoj seriji Istočne konferencije.

Majami je do pobede na svom parketu stigao posle preokreta, a ekipa iz iz Masačusetsa imala je veliku priliku da odnese pobedu na Floridi.

Ipak, Hitsi su posle zaostatka na poluvremenu odličnom igrom u trećoj četvrtini preokrenuli i imali priliku da meč reše u regularnom toku.

U poslednjem minutu igrač Bostona Rej Alen pogodio je za tri poena i izjednačio na 96:96, da bi u poslednjem napadu Majamija Lebron Džejms iz prodora pogodio samo obruč pa je utakmica otišla u produžetke.

U nastavku Hitsi su se bolj snašli od gostiju i zabeležili drugi trijumf u finalu istoka.