Majami pobedio Boston posle produžetaka

Majami je do pobede na svom parketu stigao posle preokreta, a ekipa iz iz Masačusetsa imala je veliku priliku da odnese pobedu na Floridi.

Ipak, Hitsi su posle zaostatka na poluvremenu odličnom igrom u trećoj četvrtini preokrenuli i imali priliku da meč reše u regularnom toku.

U poslednjem minutu igrač Bostona Rej Alen pogodio je za tri poena i izjednačio na 96:96, da bi u poslednjem napadu Majamija Lebron Džejms iz prodora pogodio samo obruč pa je utakmica otišla u produžetke.

U nastavku Hitsi su se bolj snašli od gostiju i zabeležili drugi trijumf u finalu istoka.

Najbolji u redovima Majamija bio je Džejms sa 34 poena, deset skokova i sedam asistencija. Dvejn Vejd ubacio je 23 koša a Mario Čalmers 22. Pod košem je za Hitse odličan bio Judonis Haslem koji je zabeležio 11 skokova i dodao 13 poena.

Tim Bostona predvodio je nezadrživi Radžon Rondo koji je ubacio čak 44 poena, što mu je rekord karijere. On je pored velikog broja koševa uspeo da zabeleži i deset asistencija i osam skokova, što ipak nije bilo dovoljno za trijumf Seltiksa.

Pol Pirs ubacio je 21 poen a Kevin Garnet 18.

Sledeći susret na programu je u Bostonu u noći između petka i subote.

U polufinalu Zapadne konferencije igraju San Antonio i Oklahoma a tim iz Teksasa vodi, takođe, sa 2:0 u seriji.