Preokret Zvezde za pobedu nad Zadrom

BEOGRAD, 6. decembra 2008. (Beta) - Košarkaši Crvene zvezde pobedili su u hali "Pionir" ekipu Zadra sa 89:79 (18:21, 26:29, 20:19, 25:10) u utakmici 11. kola Jadranske lige.

"Crveno-belima" je to deveta pobeda u regionalnom takmičenju, dok je Zadar zabeležio četvrti poraz.

Najefikasniji u Zvezdi bio je Marko Marinović sa 19 poena, Elmedin Kikanović je postigao 18 poena, dok je Lorens Roberts zabeležio 11 poena.

U Zadru najbolji je bio Hrvoje Perić sa 19 poena, dok je Marlon Garnet na to dodao još 14 poena.

Zadar je u prvom poluvremenu bio bolja ekipa i zahvaljujući raspoloženom Periću, gostujući košarkaši su u desetom minutu imali tri poena prednosti (21:18).

"Crveno-beli" su sredinom druge četvrtine uspeli da preokrenu i da povedu sa 29:28, ali su Zadrani u finišu ovog perioda opet došli do vođstva (50:44).

Novo vođstvo svojih ljubimaca domaći navijači morali su da čekaju do 25. minuta, kada je Crvena zvezda došla do 59:58, zahvaljujući "trojci" Andrea Ovensa.

Košarkaši hrvatskog tima još jednom su, međutim, uspeli da odbrane vođstvo, a u 31. minutu Zadar je opet imao solidnu prednost - 72:64.

Ipak, tada je Zadar stao, Zvezda je zaigrala bolje u odbrani i dozvolila gostima da do kraja utakmice postignu još samo sedam poena.

Na drugoj strani, Kikanović, Marinović i Štimac su bili veoma precizni u napadu, a "crveno-beli" su do kraja utakmice ubacili još 27 poena i došli do veoma važne pobede.

Crvena zvezda - Zadar 89:79

Crvena zvezda: Kešelj 4, Lorens 11, Kikanović 18, Stevan Milošević, Kovač 8, Marinović 9, Tadija Dragićević, Milan Milošević 2, Ovens 7, Štimac 10, Bakić 7, Bjelica 3.

Zadar: Rančić 9, Perić 19, Stipčević 6, Džonson 9, Prostran, Gečevski 11, Ružić 5, Macura, Garnet 14, Ivanov 6.