Efes Pilsen savladao Armani Džins

BEOGRAD, 10. decembra 2008. (Beta) - Košarkaši Efes Pilsena pobedili su večeras u Istanbulu italijansku ekipu Armani Džins sa 74:67 (28:19, 11:18, 15:17, 20:13), u utakmici sedmog kola Grupe D Evrolige.

Turskoj ekipi to je bila treća pobeda u najjačem kontinentalnom takmičenju, dok je Armani zabeležio peti poraz.

Najbolji u pobedničkom timu bio je reprezentativac Srbije Miloš Vujanić sa 20 poena, a jedan manje postigao je Kaja Peker.

Masimo Buleri ubacio je 14 poena za Armani, a Mejson Roka 11.

Prve tri četvrtine protekle su u izjednačenoj igri, u kojoj nijedna ekipa nije uspela da napravi veću prednost.

Turski tim je tek u završnici poslednje četvrtine zahvaljujući Pekeru i Vujaniću došao do pobede koja ga ostavlja u trci za plasman u fazu Top 16  Evrolige.

U poslednjoj utakmici ove grupe košarkaši Partizana sutra gostuju madridskom Realu.