CSKA ubedljiv protiv gostujućeg Panioniosa

BEOGRAD, 10. decembra 2008. (Beta) - Košarkaši moskovskog CSKA pobedili su večeras na svom terenu grčki Panionios sa 93:61 (29:17, 21:14, 20:10, 23:20), u prvoj utakmici sedmog kola Grupe D Evrolige.

To je ruskoj ekipi šesta pobeda u takmičenju, dok je Panionios zabeležio četvrti poraz.

Najefikasniji u CSKA bio je Matjaz Smodiš sa 15 poena, a po jedan manje postigli su Trajan Lengdon i Viktor Hrijapa.

U Panioniosu najzapaženiji je bio Demos Dikudis sa 15 poena, dok je bivši košarkaš FMP-a iz Železnika Branko Cvetković ubacio 13 poena.

Aktuelni šampion Evrope tokom svih 40. minuta je bio bolji rival, a utakmicu je "prelomio" već u prvoj četvrtini, kada je došao do 12 poena prednosti (29:17).

U drugoj večerašnoj utakmici Grupe D, Efes Pilsen dočekuje Armani Džins, dok Partizan sutra gostuje Realu u Madridu.