Pobeda FMP-a protiv Olimpije

BEOGRAD, 3. januara 2009. (Beta) - Košarkaši FMP-a pobedili su u Beogradu ekipu Olimpije iz Ljubljane sa 82:70 (25:12, 16:24, 20:18, 21:16) u utakmici 15. kola Jadranske lige.

Ekipi iz beogradskog predgrađa to je šesta pobeda u regionalnom takmičenju, dok je Olimpija zabeležila deveti poraz.

Najzaslužniji za trijumf FMP-a bio je Filip Čović sa 22 poena, dok je Dragan Labović utakmicu završio sa 20 poena.

U timu iz Ljubljane Mirza Begić postigao je 15 poena, a poen manje ubacio je Sašo Ožbolt.

Posle dobre prve četvrtine koju su rešili u svoju korist sa 13 poena razlike (25:12), domaći košarkaši su u drugom periodu dozvolili slovenačkom timu da se u potpunosti vrati u igru.

Olimpija je u 21. minutu uspela da smanji i na 41:38, ali je FMP do kraja treće četvrtine ipak uspeo da održi prednost od pet do sedam poena.

Igrači FMP-a su pitanje pobednika rešili u prvoj polovini poslednje četvrtine, kada su napravili seriju od 11:0 i poveli sa 72:61.

FMP – Olimpija 82:70

FMP Železnik: Čović 22, Živanović, Labović 20, Lazić, Ilić, Raduljica 7, Protić 6, Musli, Smiljanić, Samardžiski 6, Jeremić 13, Milutinović.
Olimpija: Klobučar 1, Rudež 7, Milić 6, Hukić 8, Robinson 6, Begić 15, Sarajlija, Radojević, Golubović 13, Zupan, Ožbolt 14.