Radmanović odličan u pobedi Lejkersa nad Portlandom

BEOGRAD, 5. januara 2009. (Beta) - Košarkaši Los Anđeles Lejkersa pobedili su na svom terenu Portland Trejlbljezerse sa 100:86, a jedan od najzaslužnijih za to bio je srpski košarkaš Vladimir Radmanović.

Radmanović je na parketu proveo 18 minuta i za to vreme je postigao 16 poena, od čega 12 u poslednjoj četvrtini.

Najefikasniji u timu Lejkersa bio je Kobi Brajant sa 26 poena, a odličnu partiju pružio je i Španac Pol Gasol sa 19 poena.

Lamarkus Oldridž je sa 22 poena bio najbolji u Portlandu, dok je Nikolas Batum utakmicu završio sa 17 poena.

Ekipa sa drugim najboljim učinkom u dosadašnjem toku sezone, Boston doživeo je poraz na gostovanju Njujorku (100:88).

Najzaslužniji za veliku pobedu Niksa bili su Vilson Čendler sa 31 i Al Herington sa 30 poena. U timu Bostona najbolji je bio Pol Pirs sa 31 poenom, dok je Rej Alen zabeležio 16 poena.

Košarkaši Memfisa na svom terenu su savladali Dalas sa 102:82, a Marko Jarić je za 14 minuta u igri, postigao tri poena za domaći tim.

O Džej Mejo je sa 21 poenom bio najefikasniji u Memfisu, dok je španski internacionalac Mark Gasol ubacio 19 poena. Dirk Novicki je sa 28 poena predvodio Dalas, dok je Džejson Teri postigao poena.

Toronto - Orlando 108 : 102

Vašington - Klivlend 80 : 77

Detroit - LA Klipers 88 : 87

Memfis - Dalas 102 : 82

Njujork - Boston 100 : 88

LA Lejkers - Portland 100 : 86