Nove pobede San Antonija i Denvera

BEOGRAD, 6. januara 2009. (Beta) - Košarkaši San Antonija pobedili su u gostima Majami 91:84 i tako zabeležili treću uzastopnu pobedu u NBA ligi.

Ekipu je do trijumfa predvodio Tim Dankan sa 19 poena i devet skokova, a petorica igrača San Antonija postigla su dvocifren broj poena u utakmici koja je odigrana u noći između ponedeljka i utorka.

Najefikasniji u Majamiju bio je Dvejn Vejd sa 24 poena i 12 asistencija, što mu je bio osmi "dabl-dabl" učinak u sezoni.

Denver je kod kuće pobedio Indijanu 135:115, ali je prva zvezda tima Karmelo Entoni povredio šaku. To se desilo početkom treće četvrtine prilikom borbe za loptu, ali je krilo Nagetsa nastavio da igra sve do finiša utakmice.

Kenjon Martin postigao je 25 poena za Denver, dok je Čonsi Bilaps imao 24, od čega 13 u poslednjoj četvrtini. Ovo je Nagetsima bila četvrta uzastopna pobeda, a večeras su postavili rekord u broju poena ove sezone.

Denver ima učinak od 24 pobede i 12 poraza do sada, čime su izjednačili rekord kluba od sezone 1976/77. kada su debitovali u NBA ligi.

San Antonio - Majami 91:84

Nju Džersi - Sakramento 98:90

Milvoki - Toronto 107:97

Denver - Indijana 135:115

Juta - Golden stejt 119:114