Novi poraz Bostona, debi Krstića

BEOGRAD, 8. januara 2009. (Beta) - Košarkaši Hjustona pobedili su u gostima Boston 89:85 i tako aktuelnom šampionu NBA lige naneli šesti poraz u poslednjih osam mečeva.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Jao Ming sa 26 poena i osam skokova. Hjuston je pobedom u meču igranom u noći između srede i četvrtka prekinuo mini-seriju od tri uzastopna poraza.

Boston nije izgubio kod kuće od 14. novembra i meča sa Denverom, posle čega je ostvario seriju od 19 uzastopnih pobeda.

Seltiksi su odbranu svoje titule počeli sa 27 pobeda iz prvih 29 utakmica. "Niko nije rekao da će biti lako, iako znam da ponekad izgleda da jeste.

"Mi smo tim sa jako mnogo samopouzdanja i osećam da ćemo prebroditi krizu", rekao je Kevin Garnet, koji je utakmicu završio sa 18 poena i osam skokova. Najefikasniji u Bostonu bio je Pol Pirs sa 26 poena.

Dok Seltiksi beleže poraze, prošlogodišnji finalista LA Lejkersi nastavljaju da pobeđuju, a sedmi trijumf u osam mečeva zabeležili su protiv Golden Stejta - 114:106.

Ekipu je predvodio Pau Gasol sa 33 poena i 18 skokova, što mu je lični rekord u NBA. Kobi Brajant dodao je 21 poen. Vladimir Radmanović igrao je 13 minuta, ali nije postigao nijedan poen.

Reprezentativac Srbije Nenad Krstić debitovao je za Oklahomu u porazu od Minesote 129:87. On je za 15 minuta na terenu zabeležio šest poena, pet skokova i dve blokade.

Klivlend je kod kuće pobedio Šarlot 111:81 i tako ostao neporažen na svom terenu ove sezone. Aleksandar Pavlović igrao je šest minuta za pobednički tim i postigao je dva poena.

Nju Orleans je u gostima izgubio od Jute 116:90. Predrag Stojaković postigao je sedam poena za poraženi tim.

Orlando - Atlanta 106:102
Klivlend - Šarlot 111:81
Toronto - Vašington 99:93
Hjuston - Boston 89:85
Nju Džersi - Memfis 100:89
Filadelfija - Milvoki 110:105
Minesota - Oklahoma 129:87
Denver - Majami 108:97