FMP u Novom Sadu bolji od Vojvodine

BEOGRAD, 10. januara 2009. (Beta) - Košarkaši FMP-a savladali su u Novom Sadu domaću Vojvodinu sa 89:74 (20:14, 15:21, 26:20, 28:19) u 16. kolu Jadranske lige i ostvarili sedmu pobedu u regionalnom takmičenju.

"Pantere" su do pobede predvodili Dragan Labović sa 27, Mladen Jeremić sa 18 i Nemanja Protić sa 17 poena.

Marko Popović je sa 12 poena bio najefikasniji u domaćem timu, dok je Marko Šutalo dodao 11 u 12. porazu Vojvodine.

FMP je vodio od samog početka utakmice, ali je do ubedljive razlike stigao u samom finišu, iako je već sredinom druge četvrtine prvi put imao dvocifrenu prednost 27:17, ubrzo i 30:17.

Vojvodina je par puta uspevala da se vrati u meč, a blizu preokreta bila je i u finišu utakmice, pošto je posle četiri uzastopna poena Šutala nešto više od dva minuta pre kraja protivniku prišla na 69:73.

"Panteri" su, ipak, u poslednja dva minuta precizno izvodili slobodna bacanja i uspeli da sačuvaju, pa i povećaju prednost, čemu su doprineli i problemi Vojvodine u napadu.