FMP izgubio od Artlanda i završio takmičenje u Evrokupu

0

BEOGRAD, 13. januara 2009. (Beta) – Košarkaši FMP Železnika izgubili su na gostovanju od nemačkog Artlanda 62:73 (15:18, 18:18, 17:17, 12:20) u šestoj utakmici Grupe G Evrokupa i tako završili učešće u tom takmičenju.

Košarkaši FMP Železnika nisu se plasirali u drugu fazu takmičenja, jer su u dosadašnjem toku Evrokupa ostvarili samo jednu pobedu, dok je trećom pobedom Artland obezbedio nastavak takmičenja.

U ekipi Železnika najviše se istakao Nikola Ilić sa 19 poena i 10 skokova, dok je Predrag Samardžiski dodao 12, a Mladen Jeremić sedam.

U ekipi Artlanda najefikasniji igrač bio je Daren Fen sa 20 poena, Lamont Mekintoš postigao je 15, a Adam Hes poen manje.

Košarkaši Artlanada poveli su na početku meča 4:0, a u petom minutu i 13:2, ali je FMP serijom od 11:0 izjednačio zahvaljujući Samardžiskom, koji je postigao osam uzastopnih poena, ali i trojci Jeremića.

Nakon toga igralo se „koš za koš“, ali je nemačka ekipa, ipak, prvu četvrtinu završila sa tri poena prednosti 18:15.

Artland je početkom druge četvrtine serijom od 11:0 poveo sa 14 razlike (29:15) zahvaljujući poenima Mekintoša i Fena, a „panteri“ su mini serijom uspeli da smanje na 29:20, a zatim i na 31:25.

Krajem prvog poluvremena ekipa iz Železnika zaigrala je angažovanije i poenima Dejana Muslija i Filipa Čovića smanjila zaostatak na tri poena (36:33).

FMP je na početku treće četvrtine nastavio dobru igru i serijom od 7:0, uz pet poena Ilića, poveo 38:40, ali je nakon toga nemačka ekipa, takođe, serijom od 7:0 ponovo povela i u poslednju četvrtinu ušla sa tri poena prednosti (53:50).

Košarkaši Artlanda sredinom poslednje deonice povećavali su prednost, a u petom minutu došli su do 12 razlike (64:52), posle čega je nemačka ekipa rutinski utakmicu privela kraju.

Dvorana: Artland Arena

Gledalaca: 2.987

Sudije: Ankarali (Turska), Cmikijevič (Poljska), Šemeš (Izrael).

Artland: Štukeman, Pirson, Mekintoš 15, Džonson 2, Rodevald, Najcel 9, Pruit 4, Hes 14, Madrih 9, Blejlok, Fen 20, Vajting.

FMP Železnik: Čović 3, Živanović 4, Savić 2, Marković, Ilić 19, Stamenković 2, Raduljica 5, Protić 4, Musli 4, Samardžiski 12, Jeremić 7, Milutinović.