Sakramento pobedio Golden Stejt posle tri produžetka

BEOGRAD, 15. januara 2009. (Beta) - Košarkaši Sakramenta pobedili su Golden Stejt sa 135:133, u utakmici američke NBA lige, tek posle tri produžetka.

Utakmica je bila neizvesna do samog kraja, a onda je Džon Selmons postigao pogodak i odlučio pobenika. Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio Bred Miler sa 30 poena i 22 uhvaćene lopte, dok je u protivničkom timu Džemal Kraford postigao sa 35 poena.

San Antonio je pobedio LA Lejkerse sa 112:111, a u tom meču košarkaš Srbije Vladimir Radmanović postigao je dva poena za poraženu ekipu, za 28 minuta koliko je proveo na parketu.

Nju Orleans je savladao Dalas sa 104:97 zahvaljujući Krisu Polu, koji je odlučno razigravao protivnike. Košarkaš Srbije Predrag Stojaković za pobednički tim odigrao je 35 minuta i postigao 16 poena.

Oklahoma je pobedila Jutu sa 104:97, a košarkaš Srbije Nenad Krstić za 32 minuta postigao je 14 poena i imao 11 skokova.

U utakmicama NBA lige odigranim u noći između srede i četvrtka postignuti su sledeći rezultati:

Indijana - Detroit 110:106
Filadelfija - Portland 100:79
Čikago - Toronto 102:98
Boston - Nju Džersi 118:86
Njujork - Vašington 128:122
Majami - Milvoki 102:99
Oklahoma Siti - Juta 114:93
Nju Orleans - Dalas 104:97