Pobeda Zvezde u Splitu u 18. kolu Jadranske lige

0

BEOGRAD, 20. januara 2009. (Beta) – Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Split u gostima 67:62 (26:10, 13:15, 15:21, 13:16) u prvom meču 18. kola Jadranske lige.

Zvezda je tako zabeležila 16. pobedu u šampionatu i dospela na prvo mesto tabele. Ostale utakmice igraju se sutra. Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Mirko Kovač sa 14 i Marko Marinović sa 13 poena.

Najefikasniji u Splitu, koji sada ima skor 6/12, bio je Siniša Štemberger sa 18 poena.

Zvezda je dobro počela utakmicu i imala sigurno vođstvo, ali je Split prišao u trećoj četvrtini, a u poslednjih nekoliko minuta meča bilo je izjednačeno.

„Crveno-bele“ je spasao Kovač sa dve trojke, kojima je održao prednost svog tima. Split je imao priliku da izjednači i izbori produžetak, ali Edi Šenon nije bio precizan.

Konačan rezultat napravljen je izvođenjem penala Andrea Ovensa.

Split – C. zvezda 62:67 (10:26, 15:13, 21:15, 16:13)

SPLIT: Štemberger 18, Vrkić 5, Delaš 13, Batina 2, Vlaić 3, Šarac 3, Poljak, Stipanović 12, Šenon 6, Babić, Radić, Najev.

CRVENA ZVEZDA: Kešelj, Roberts 7, Kikanović 9, Kovač 14, Marinović 13, Stević 2, Milošević, Ovens 4, Šepa, Štimac 6, Bakić 3, Bjelica 9.