Srbija savladala Francusku na početku takmičenja

BEOGRAD, 21. januara 2009. (Beta) - Vaterpolo reprezentacija Francuske pobedila je u Novom Sadu selekciju Francuske sa 12:6 (1:1, 4:1, 5:2, 2:2) u utakmici prvog kola Prve grupe Svetske lige.

Najbolji strelci u timu Srbije bili su Andrija Prlainović i Vanja Udovičić sa po tri pogotka.

U francuskoj selekciji najzapaženiji bili su Frederik Odon i Mišel Bodež, koji su po dva puta zatresli mrežu domaćina.

Posle nešto lošije prve četvrtine, u kojoj su Francuzi uspeli da izbore nerešen rezultat, selekcija Srbije u nastavku utakmice pokazala je pravo lice.

Nakon izjednačujućeg gola Francuske na početku druge četvrtine (2:2), Srbija je napravila seriju od 3:0, sa dva gola Prlainovića, a jedan je postigao Gocić.

Pogocima Udovičića i Avramovića na početku treće četvrtine, Srbija je došla do ubedljive prednosti od 7:2.

Francuski vaterpolisti su do kraja treće deonice uspeli još dva puta da zatresu mrežu domaćina, ali je Srbija golovima Pijetlovića, Mitrovića i Filipovića dodatno povećala prednost.

U poslednjoj četrvtini srpski vaterpolisti igrali su nešto opuštenije, ali nisu dozvolili Francuzima da se rezultatski ozbiljnije približe.

Reprezentacija Srbije u drugom kolu, koje se igra 10. marta, gostuje selekciji Grčke.

Srbija - Francuska 12:6 (1:1, 4:1, 5:2, 2:2)

Novi Sad - Bazen: SRC Vojvodina. Gledalaca: oko 1.000. Sudije: Takini (Italija), Rening (Nemačka).

Srbija: Soro, B.Mitrović, Filipović 1, Gocić 1, Aleksić, Rađen, Avramović 1, D.Pijetlović 1, Prlainović 3, S.Mitrović 1, Udovičić 3, Nikić, Gak 1.

Francuska: Garso, Bri, Blari 1, Bodega 2, Jablonski, Odon 2 (1), Agilar, Veržad, Marzuki, Sodadije, Klaj, Peson 1 (1), Šipotel. Peterci: Francuska 2 (2). Igrač više: Srbija 9 (4), Francuska 6 (3).