FMP posle produžetaka izgubio od Bosne

BEOGRAD, 24. januara 2009. (Beta) - Košarkaši FMP-a su u Železniku posle produžetaka izgubili od sarajevske Bosne sa 105:110 (29:21, 17:22, 19:26, 28:24, 12:17) u 19. kolu Jadranske lige.

Predrag Samardžiski i Mladen Jeremić postigli su po 18 poena za FMP, Nemanja Protić 16, a Dragan Labović i Filip Čović po 13, ali "panteri" nisu uspeli da izbegnu 11. poraz u regionalnom takmičenju.

Šestorica košarkaša Bosne ostvarila su dvocifren učinak, a najefikasniji je bio Nikola Vučurović sa 21 košem. Ivan Ivanović je ubacio 18, a Goran Ikonić 17 poena.

FMP je dobro počeo meč i već krajem prve četvrtine imao dvocifenu prednost 29:18, ali je Bosna sredinom treće deonice preokrenula rezultat.

Krajem te četvrtine gosti su imali i najveću prednost 65:58, ali je FMP brzo uhvatio rezultatski priključak. Do kraja regularnog toka utakmice igralo se ravnopravno, pa se posle poena Čovića ušlo u produžetke.

FMP se držao do vođstva od 103:102, ali je Bosna potom napravila seriju 4:0 i povela sa 106:102.

Domaći su prišli na 105:106, ali u samom finišu Branko Lazić i Protić nisu bili neprecizni, dok je Bosna preko Ikonića i Suada Šehovića postigla poslednja četiri poena utakmice i stigla do osme pobede u Jadranskoj ligi.