Šarlot bolji od Lejkersa

BEOGRAD, 28. januara 2009. (Beta) - Košarkaši Šarlota pobedili su posle dva produžetka Los Anđeles Lejkerse i tako ostvarili petu pobedu u poslednjih šest utakmica.

Šarlot je na gostovanju, posle dva produžetka pobedio Lejkerse 117:110. Najbolji u ekipi Bobketsa bio je Boris Dijao sa 28 poena, devet skokova i devet asistencija, Rejmond Felton dodao je 21 uz 11 skokova i devet asistencija, dok je rezerva Šenon Braun postigao 14, od kojih pet poena u poslednjem produžetku.

Najefikasniji igrač utakmice i najbolji u domaćem timu Kobe Brajant postigao je 38 poena, dok se srpski košarkaš Vladimir Radmanović za sedam minuta nije upisao u strelca, a zabeležio je skok i asistenciju.

Bobketsi su tako naneli Lejkersima tek četvrti poraz na domaćem terenu, od 27 odigranih utakmica.

Košarkaši San Antonija su na gostovanju pobedili Jutu 106:100 i tako učvrstili prvu poziciju u Južnozapadnoj diviziji. U pobedi Sparsa istakli su se Tim Dankan i Toni Parker sa po 24 poena, dok je Manu Đinobili postigao 13, od kojih 10 u poslednjoj četvrtini. On je sa linije za slobodna bacanja šutirao 11/12.

Košarkaši Denvera pobedili su Memfis sa 100:85 i tako ostvarili 30. pobedu u sezoni. Najbolji u pobedničkoj ekipi bio je Čonsi Bilaps sa 29 poena, a Džej Ar Smit dodao je 20.

U ekipi Grizlisa najefikasniji je bio O Džej Mejo sa 19 poena, dok je srpski košarkaš Marko Jarić igrao skoro 12 minuta, a upisao je dva poena, dva skoka i asistenciju.

Klivlend je pobedio Sakramento 117:110 uz 43 poena Moa Vilijamsa. LeBron Džejms zabeležio je 20. "tripl dabl" u karijeri. On je postigao 23 poena, 15 skokova i 11 asistencija. Srpski košarkaš Aleksandar Pavlović igrao je 23 minuta i postigao 12 poena.

Na drugoj strani košrkaš "kraljeva" Kevin Martin ubacio je 35 poena.

Orlando je na Floridi savladao Indijanu 135:110. U prvoj utakmici za poslednjih mesec dana, u pobedi Medžika Mikael Pjetrus ubacio je 27 poena uz 10 skokova, dok su sedam košarkaša dodala dvocifreni broj poena, od kojih Rašard Luis 24, a Dvajt Hauard 22.

Klivlend - Sakramento 117 : 110
Orlando - Indijana 135 : 111
Denver - Memfis 100 : 85
San Antonio - Juta 106 : 100