Francuska lako pobedila Dansku

BEOGRAD, 30. januara 2009. (Beta) - Rukometna reprezentacije Francuske plasirala se u finale Svetskog prvenstva u Hrvatskoj, pošto je u Zagrebu pobedila Dansku sa 27:22 (16:11).

Drugi učesnik finala biće poznat posle utakmice između domaće Hrvatske i aktuelnog vicešampiona Poljske, koja se igra kasnije večeras.

Finale će se igrati u Zagrebu u nedelju od 20.30, a meč za treće mesto tri sata ranije.

Francuska je, inače, u drugoj fazi takmičenja na Svetskom prvenstvu već igrala sa Hrvatskom i izgubila sa 19:22.

Duel sa Danskom, međutim, dobila je vrlo ubedljivo, pošto je protivnik uspeo da joj parira samo do sredine prvog poluvremena, kada su Francuzi serijom od 3:0 stigli do vođstva od 10:7.

Ubrzo je usledila nova serija od 4:0, pa su Francuzi krajem prvog poluvremena stigli do šest golova prednosti 15:9.

Najveću prednost Francuska je imala u 46. minutu, kada je bilo 23:15. Poljska je do finiša utakmice uspela samo da ublaži poraz.

Francuska - Danska 27:22 (16:11)

Francuska: Fernandez 2, Gille 5, Narcisse 3, Karaboue, Karabatić 2, Kempe 2, Junillon, Omeyer 10 odbrana, Abati 1, Abalo 7, Sorhaindo 1, Guigou 4, Bosquet, Ostertag.

Danska: Hvidt 2 odbrane, Mogensen 2, Boesen, K. Jorgensen, Jensen 1, Christiansen 2, L. Jorgensen 5, Jensen 3, Jacobsen 5 odbrana, Spellerberg, Knudsen 4, Hansen 4, Lindberg, Nielsen 1