Partizan pobedio Metaloplastiku u Šapcu

ŠABAC, 28. februara 2009. (Beta) - Rukometaši Partizana pobedili su Metaloplastiku sa 26:22 (12:12) u derbiju 18. kola Superlige Srbije.

Utakmica je odigrana pred prepunim tribinama sportske hale u Šapcu, a "crno-beli" su pobedili posle bolje igre u drugom poluvremenu.

Ekipe su otišle na odmor sa 12:12, ali je onda domaći tim prvi gol postigao tek u 42. minutu. U finišu meča nije bilo neizvesnosti, jer je Partizan u 55. minutu imao sigurnu prednost od osam golova.

Igrači Partizana imali su 18 minuta isključenja, dok je Metaloplastika bila sa igračem manje 12 minuta. Gosti su od pet penala iskoristili četiri, a domaći igrači od četiri - dva sedmerca.

Na tabeli Superlige Srbije "crno-beli" su zadržali drugo mesto, dok je Metaloplastika treća.