Bedrih izbacio Federera

U meču koji je trajao dva sata i 46 minuta Federer je bio u apsolutno podređenom položaju osim u trećem setu koji je dobio sa 6-3.

Prvi je pripao Berdihu u taj brejku: 7-6 (7-1). U drugom bilo je 6-4 za češkog tenisera a posle kratkotrajne krize koja je prouzrokovala gubitak trećeg seta, Berdih se "vratio u igr" i sa 6-3 dobio 4. set.

Protivnik Berdihu u polufinalu biće Britanac Endi Marej koji je, takođe, sa 3:1 u setovima pobedio Marina Čilića iz Hrvatske. Čilić je dobio prvi set sa 6-3, dok su preostala tri pripala Mareju. 7-6 (7-4), 6-2, 6-2.

Srpski teniser Novak Đoković se večeras u četvrtfinalu sastaje sa Argentincem Huanom Martinom del Potrom, dok će Janko Tipsarević rival u četvrtfinalu biti Španac David Ferer.