Ana Ivanović u trećem kolu

BEOGRAD, 15. marta 2009. (Beta) - Teniserka Srbije Ana Ivanović plasirala se u treće kolo turnira u Indijan Velsu, pošto je pobedila Anastasiju Jakimovu iz Belorusije sa 2:0 (6:4, 6:3).

Ivanovićeva koja je postavljena za petog nosioca na turniru loše je počela meč protiv 95. igračice na WTA listi i dozvolila joj da povede u prvom setu sa 3:1.

Srpska teniserka je zatim preokrenula rezultat na 4:3 i završila prvi set sa 6:4.

U drugom setu bilo je izjednačeno do 3:3. Ivanovićeva je povela sa 4:3, a onda napravila brejk i zatim rutinski završila meč. Do pobede je došla posle jedan sat i 24 minuta.

U narednom kolu sastaće se sa Argentinkom Giselom Dulkom, koja je savladala Amerikanku Betani Matek sa 2:0 (6:1, 6:3).

Ivanovićeva i Dulko, koja je 36. na WTA listi, do sada su odigrale samo jedan meč 2007. godine i tada je teniserka Srbije pobedila.

Nagradni fond turnira je 4.500.000 dolara, a titulu brani Ana Ivanović.