Bolt istrčao 9,93 u prvoj trci ove godine

KINGSTON, 14. marta 2009. (Beta-AP) - Olimpijski šampion Jusein Bolt istrčao je prvu trku ove godine na 100 metara i zauzeo prvo mesto sa devet sekundi i 93 stotinke na mitingu koji je održan na Jamajci.

Jamajčanin je usporio pre finiša, smeškao se i čestitao svom trening partneru Danijelu Bejliju koji je bio u stazi pored njega, jer su ušli zajedno u cilj.

"On je moj kolega iz tima i može bolje, ali uvek posustane na kraju trke. Ovog puta se držao uz mene i zato sam se smejao", rekao je dvostruki olimpijski šampion i svetski rekorder.

To je bila prva trka Bolta od kada je pobedio na mitingu Zlatne lige u septembru prošle godine u Briselu.

Bolt je oborio svetski rekord na 9,69 i osvojio zlatnu medalju na Olimpijskim igrama u Pekingu. Takođe, osvojio je zlatnu olimpijsku medalju i oborio svetski rekord na 200 m i pomogao Jamajci da osvojio prvo mesto u štafeti 4x100.