Filipo Inzagi došao do cifre od 300 golova u karijeri

BEOGRAD, 15. marta 2009. (Beta) - Fudbaleri Milana pobedili su na gostovanju Sijenu sa 5:1, u meču na kojem je napadač "crveno-crnih" Filipo Inzagi sa dva postignuta gola stigao do cifre od 300 golova u karijeri.

Milan je poveo preko Andree Pirla, koji je u sedmom minutu bio precizan sa 11 metara. Inzagi je u poslednjim trenucima prvog poluvremena duplirao vođstvo, posle kornera koji je izveo Dejvid Bekam, a do 300. gola u karijeri Inzagi je došao u 71. minutu, svojim drugim golom na meču.

Mladi Brazilac Alehandre Pato postigao je dva gola, u 55. i 78. minutu, a jedini strelac za domaće bio je Masimo Makarone u 61. minutu.

Brazilski reprezentativac Kaka vratio se na teren posle jednomesečne pauze zbog povrede stopala, ali je pre kraja meča morao da napusti teren zbog povrede članka.

Ekipa Milana nalazi se na trećem mestu prvenstvene tabele sa 54 boda, devet manje od vodećeg Intera, koji večeras igra utakmicu 28. kola protiv Fiorentine, dok je Sijena na 15. mestu.

Fudbaleri Kjeva pobedili su Lacio u Rimu sa 3:0 i tako osvojili važne bodove u borbi za opstanak. Ekipa iz Verone u vođstvo je došla preko Eriona Bogdanija u 27. minutu, a Serđo Pelisije je sa dva gola, u 28. i 84. minutu potvrdio pobedu gostima. Srpski reprezentativac u redovima rimske ekipe Aleksandar Kolarov isključen je u 65. minutu.

Kjevo se ovom pobedom popeo na 16. mesto na tabeli sa 27 bodova, dok je Lacio na osmom mestu sakupio 41 bod.

Palermo je na svom terenu savladao Leče sa 5:2, dok je Atalanta pobedila Torino sa 2:0 golovima Serđa Flokarija u 46. i 72. minutu.

Ređina i Napoli odigrali su nerešeno 1:1, a napolitance je na ovom meču prvi put predvodio bivši selektor "azura" Roberto Donadoni. Takođe, nerešeno je bilo i u Đenovi, gde je Sampdorija ugostila Romu 2:2, kao i u Udinama - Udineze i Katanija odigrali su 1:1.

Fudbaleri Intera pobedili su u poslednjoj utakmici 28. kola Fiorentinu sa 2:0 golovima Zlatana Ibrahimovića u 11. i 90. minutu iz slobodnog udarca. Švedski internacionalac je drugi strelac italijanskog prvenstva sa 17 postignutih golova, dva manje od Marka Di Vaja iz Bolonje.

Inter je vodeća ekipa šampionata sa sedam bodova više od drugoplasiranog Juventusa i 12 više od Milana.

Atalanta - Torino 2:0 (0:0)