Čelsi bolji od Sitija, Totenhem od Aston Vile

BEOGRAD, 15. marta 2009. (Beta) - Fudbaleri Čelsija pobedili su Mančester siti sa 1:0 i tako se vratili na drugo mesto premijerligaške tabele, dok je Totenhem, u poslednjoj utakmici 29. kola na gostovanju pobedio Aston Vilu sa 2:1.

Čelsi je pobedio golom Mišela Esjena u 18. minutu, posle slobodnog udarca koji je izveo Frenk Lampard. Reprezentativac Gane se prošle nedelje vratio na teren, posle šestomesečne pauze zbog ozbiljne povrede kolena.

"Plavci" su mogli i ubedljivije da savladaju Siti, ali su Čelsijevi igrači, pre svih Didije Drogba, Hose Bosingva i Nikolas Anelka bili neprecizni.

Fudbaleri Čelsija nisu izgubili na poslednjih sedam utakmica, od kada je ekipu preuzeo Gus Hidink.

Siti ni posle osam godina nije uspeo da postigne gol na Stamford Bridžu, a punih 16 godina nije pobedio na tom stadionu. "Građani" trenutno zauzimaju 10. mesto na tabeli sa 35 osvojenih bodova.

Čelsi je drugi sa 61 bodom, koliko ima i Liverpul, ali londonska ekipa ima bolju gol razliku.

Mančester junajted sada ima četiri boda više od prvih konkurenata u borbi za titulu, pošto je u subotu ubedljivo poražen od Liverpula sa 1:4. Međutim, Junajted ima i utakmicu manje.

Fudbaleri Totenhema pobedili su na gostovanju Aston Vilu sa 2:1, u poslednjem meču 29. kola.

Totenhem je poveo u petom minutu preko Džermejna Dženasa, dok je Daren Bent u 50. minutu duplirao vođstvo. Napadač birmingemske ekipe Džon Kerju u 85. minutu je samo ublažio poraz svoje ekipe.

Totenhem je ovom pobedom za dve pozicije popravio plasman na tabeli i sada sa 35 bodova zauzima 11. mesto, dok je Aston Vila ostala na petom mestu sa 52 boda.

Volfsburg - Šalke 4:3 (2:1)
(Grafite 25', 74', 85', Džeko 45' - Vesterman 9', Džons 76', Kuranji 90')

Bohum - Bajern 0:3 (0:1)
(Ze Roberto 32', Lam 60', Demikelis 90')

Ajntraht - Hofenhajm 1:1 (0:1)