Partizan pobedio Bosnu u poslednjem kolu NLB lige

BEOGRAD, 18. marta 2009. (Beta) - Košarkaši Partizana pobedili su u Beogradu Bosnu sa 86:75 (14:19, 25:22, 26:17, 21:17), u prvoj utakmici poslednjeg 26. kola ligaškog dela takmičenja Jadranske lige.

Utakmica je bila bez većeg takmičarskog značaja jer su Partizan, Crvena zvezda, Cibona i Hemofarm već obezbedili plasman na završni turnir Jadranske lige.

Završni turnir na programu je od 16. do 18. aprila, a još nije odlučeno gde će se održati. Najozbiljniji kandidat za domaćina je Beograd.

Partizan su do pobede predvodili Stefan Lazme sa 15 poena, Uroš Tripković sa 12, dok su Milenko Tepić i Aleksandar Rašić postigli 11, odnosno 10 poena.

U poraženoj ekipi najviše su se istakli Suad Šehović i Dušan Đorđević sa po 14 poena.

Partizan je poveo na početku sa 6:0 i 9:3, ali su gosti nakon toga uglavnom "trojkama" preokrenuli rezultat i prvu četvrtinu završili sa prednošću od pet poena 19:14.

"Crno-beli" su zatim zaigrali bolje i serijom od 12:0 stigli do sedam poena prednosti - 26:19, a u nastavku su održavali između tri i pet poena prednosti. Međutim, Bosna je uglavnom poenima Šehovića i Ivana Ivanovića ponovo preokrenula i povela sa 41:37.

Gosti su počeli dobro i treću četvrtinu, a u 22. minutu stekli su pet poena prednosti (45:39). Međutim, "crno-beli" su ubrzo izjednačili a zatim i poveli sa 59:51, uglavnom preko Tripkovića, a posle "dvojke" Lazmea i sa 69:58.

U poslednjoj deonici meča košarkaši srpskog šampiona nastavili su sa dobrom igrom i posle poena Lazmea u 34. minutu došli do najveće prednosti na utakmici - od 16 poena na 77:61. Nakon toga Partizan je rutinski meč priveo kraju.

Partizan je takmičenje u ligaškom delu Jadranske lige završio na prvom mestu sa 23 pobede i tri poraza, dok je Bosna na sedmom mestu sa 11 pobeda i 15 poraza.

Trener Partizana Duško Vujošević rekao je večeras da je zadovoljan pobedom protiv veoma kvalitetne ekipe Bosne, ali i jer je njegova ekipa ligaški deo takmičenja u Jadranskoj ligi završila na prvom mestu.

"Bosna je 'podigla' igru u poslednjih nekoliko utakmica. Oni već nekoliko mečeva nastupaju bez povređenih igrača, ali i u tom sastavu uspevaju da igraju dobro. U prvom poluvremenu šutirali su trojke 9/11, a mi smo danas napravili i jako dobar trening, jer smo morali da se 'probudimo' i damo sve od sebe kako bismo pobedili", rekao je Vujošević posle utakmice.

Vujošević je istakao da je teško igrati utakmice koje su unapred dobijene, ali i dodao da se nada da će Partizan uspeti da odbrani titulu šampiona Jadranske lige.

"Želeli smo da takmičenje u Jadranskoj ligi završimo pobedom na svom terenu i na taj način stavimo tačku na regularni tok takmičenja, što smo i uspeli. Nama je koristila ovakava utakmica, koja je bila teška u nekoliko segmenata. Regularni deo sezone u ovom takmičenju završavamo kao ubedljivo prvi i nadam se da ćemo odbraniti titulu čiji smo nosioci", rekao je Vujošević.

Partizan: Lučić 2, Tepić 11, Milošević 2, Rašić 10, Tripković 12, Lazmi 15, Aleksić 1, Vitkovac 7, Božić 5, Rakočević 10, Veseli 7, Vranješ 4

Bosna: Ivanović 13, Šehović 14, Rakić 7, Vučurović 14, Đurasović 12, Zimić 3, Šuljagić, Pašalić 6, Đorđević 14, Avdić 2