Olimpik i Verder u četvrtfinalu Kupa UEFA

BEOGRAD, 18. marta 2009. (Beta) - Fudbaleri Olimpika iz Marselja i Verdera iz Bremena izborili su plasman u četvrtfinale Kupa UEFA.

Verder je u osmini finala eliminisao Sent Etjen, pošto je večeras u gostima igrao nerešeno 2:2, dok je na prvoj utakmici u Bremenu pobedio sa 1:0. Plasman u četvrtfinale Verder je obezbedio već u prvih 28 minuta utakmice do kada je zahvaljujući Sebastijanu Predlu i Klaudiju Pizaru postigao dva gola.

Uzbudljivije je bilo u Amsterdamu gde je duel Ajaksa i Olimpika posle produžetaka završen istim rezultatom 2:2, a tim iz Marselja je prošao dalje zahvaljujući pobedi od 2:1 iz prve utakmice.

Ajaks se pogotkom srpskog reprezentativca Miralema Sulejmanija u 74. minutu izborio za produžetke, ali je plasman među osam najboljih timova takmičenja Olimpiku doneo pogodak Tajrona Mirsa u 110. minutu meča.