Boston osvojio titulu divizije Atlantik

BEOGRAD, 19. marta 2009. (Beta) - Košarkaši Bostona osvojili su titulu divizije Atlantik NBA lige, pošto su na svom terenu posle produžetka pobedili Majami sa 112:108.

Boston je do pobede u meču predvodio Pol Pirs sa 36 poena, a Majami je igrao bez prve zvezde tima Dvejna Vejda, koji je propustio prvu utakmicu ove sezone zbog povrede kuka.

Seltiksi su takođe bili nekompletni, pošto je 13. uzastopnu utakmicu propustio Kevin Garnet, a Rej Alen se još nije oporavio od lakše povrede lakta.

Majamiju je ovo bio treći produžetak u poslednjih pet utakmica. Najefikasniji u timu bio je Majkl Bisli sa 21 poenom.

Denver je u gostima pobedio Memfis sa 111:109 i tako prekinuo seriju od šest uzastopnih poraza. Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Karmelo Entoni sa 35 poena, dok je Grizlije predvodio Rudi Gej sa 30 poena.

U timu Memfisa nije bilo Darka Miličića koji ima problema sa leđima, dok je Marko Jarić za devet minuta u igri imao učinak od šest poena, dva skoka i dve asistencije.

Čikago je u gostima pobedio Oklahomu sa 103:96, a najzaslužniji za trijumf bio je Derik Rouz, koji je postigao 25 poena, od čega 20 u drugom poluvremenu, u kojem nije nijednom promašio iz igre.

Prvi izbor sa prošlogodišnjeg drafta pogodio je svih 10 šutova u drugom poluvremenu. Najefikasniji u Oklahomi bio je Kevin Durent sa 28 poena, dok je Nenad Krstić završio utakmicu sa sedam poena i dva skoka.