Srbija izgubila od Bosne i Hercegovine u kvalifikacijama

BEOGRAD, 19. marta 2009. (Beta) - Muška rukometna reprezentacija Srbije izgubila je u Sarajevu od Bosne i Hercegovine sa 28:31(14:18), u petoj utakmici kvalifikacione Grupe Dva za Evropsko prvenstvo u Austriji 2010. godine.

Rukometaši Srbije i Bosne i Hercegovine posle pet odigranih kola imaju po sedam bodova, sa istim skorom od po tri pobede, jednog nerešenog rezultata i poraza. U Grupi Dva takmiče se još Rusija, Švajcarska, Italija i Farska ostrva.

Reprezentacija Bosne je od početka meča bila u vođstvu, a nekoliko puta domaći su vodili sa po dva gola razlike 6:4, zatim i 8:6, ali su Mladen Bojinović a zatim i Alem Toskić uspeli da izjednače.

U 15. minutu srpski reprezentativci poveli su sa 9:8 preko Dobrivoja Markovića, ali su nakon toga domaći sa igračem manje postigli dva gola i poveli sa 12:11, a posle toga su uspeli da dođu i do dva gola prednosti (14:12, 16:14).

U tim trenucima reprezentativci Srbije igrali su loše u napadu, što su igrači Bosne iskoristili i do kraja provg poluvremena stekli prednost od četiri gola 18:14.

Početkom drugog poluvremena Bosna je nastavila sa dobrom igrom i ubrzo došla do prednosti od pet golova 20:15, a u 13. minutu i do sedam golova razlike 24:17.

Sredinom drugog poluvremena domaća ekipa je održavala visoku rezultatsku prednost, a rukometaši Srbije su, kako se bližio kraj meča popravili igru u napadu i u 27. minutu posle gola Marka Vujina uspeli da dođu do zaostatka od dva gola (27:29), ali do kraja utakmice nisu uspeli da stignu prednost rivala.

Reprezentacija Srbije kvalifikacije za Evropsko prvenstvo nastavlja u nedelju utakmicom protiv večerašnjeg protivnika Bosne i Hercegovine u Nišu.

Dvorana: "Mirza Delibasic" Skenderija. Gledalaca: 7.000. Sudije: Brunovski i Canda (obojica iz Slovačke). Sedmerci: BiH 3 (3), SRBIJA: 4 (3); Iskljucenja: BiH 8 minuta, SRBIJA 14 minuta.

BiH:Tahirović (17 odbrana), Martinović 2, Veselinov, Obradović 3, Harmandić 3, Hajdarevic, Stojanović 6, Terzić 5, Toromanović 7, Halilbegović, Buljugija, Grahovac, Kerezović, Jaskić 5

Srbija: Kojić 2, Vujin 3, Vučković 1, Stojanović, Toskić 1, Stanić (3 odbrane), Ilić 7, Bojinović 4, Marković 4, Pejanović (11 odbrana), Prodanović, Vilovski 2, Stanojević, Mitrović 4

1. Rusija 5 4 0 1 (168:129) 8
2. Bosna i Hercegovina 5 3 1 1 (160:141) 7
3. Srbija 5 3 1 1 (184:136) 7
4. Švajcarska 5 2 1 2 (145:143) 5
5. Italija 5 1 1 3 (125:160) 3
6. Farska Ostrva 5 0 0 5 (110:183) 0