Novi poraz Mančester junajteda

BEOGRAD, 22. marta 2009. (Beta) - Fudbaleri Mančester junajteda pretrpeli su i drugi uzastopni prvenstveni poraz, pošto su izgubili od Fulama sa 2:0, a meč su završili sa devetoricom igrača, bez isključenih Pola Skolsa i Vejna Runija.

Mančester ima četiri boda više i utakmicu manje od Liverpula, koji sutra dočekuje Aston Vilu. Šansu da priđe na samo bod propustio je danas Čelsi, pošto je izgubio od Totenhema 1:0.

"Crveni đavoli" izgubili su Skolsa u 18. minutu meča, kada je vezni igrač rukama zaustavio šut Bobija Zamore na gol-liniji. Deni Marfi je bio siguran sa penala za vođstvo Fulama od 1:0.

Mančester je imao svoje šanse, ali je golman londonske ekipe Mark Švarcer držao svoj tim u igri. Zoltan Gera stavio je tačku na utakmicu u 87. minutu lepim trikom i volejom iz šesnaesterca.

Tu, međutim, nije bio kraj mukama šampiona Engleske, pošto je Runi u 89. minutu bacio loptu i dobio drugi žuti karton.