Srbija pobedila Bosnu i Hercegovinu u kvalifikacijama

BEOGRAD, 22. marta 2009. (Beta) - Muška rukometna reprezentacija Srbije pobedila je u Nišu Bosnu i Hercegovinu sa 28:23 (12:12) u šestom kolu druge kvalifikacione grupe za Evropsko prvenstvo 2010. godine u Austriji.

Reprezentacija Srbije sada ima devet bodova u Grupi Dva i nalazi se na drugom mestu na tabeli iza Rusije, dok je ekipa Bosne i Hercegovine ostala na četvrtom mestu sa sedam bodova. U ovoj grupi takmiče se još Italija i Farska Ostrva.

Na Evropsko prvenstvo u Austriju plasman će izboriti po dve prvoplasirane ekipe iz svake grupe.

Pred više od 5.500 gledalaca u niškoj dvorani Čair reprezentativci Srbije prikazali su mnogo bolju igru od one u prošlom kolu protiv istog protivnika u Sarajevu, kada su izgubili sa 31:28.

Gosti su na početku poveli sa 2:0 i 5:3, ali su rukometaši Srbije uspeli da izjednače na 5:5 golom Danijela Anđelkovića, i uz veliku pomoć golmana Darka Stanića koji je u tim trenucima odlično odbranio nekoliko šuteva na gol, kao i dva sedmerca.

Reprezentacija Srbije je prvi put na večerašnjoj utakmici povela u 19. minutu (7:6) golom Uroša Mitrovića, a ubrzo i sa 9:7 preko raspoloženog Momira Ilića.

Međutim, gosti su izjednačili na 9:9 i nakon toga igralo se "gol za gol", pa su ekipe na poluvreme otišle bez prednosti - 12:12.

"Orlovi" su na početku drugog poluvremena zaigrali bolje u napadu i u šestom minutu stekli dva gola prednosti - 15:13.

U nastavku meča Srbija je uglavnom preko Anđelkovića i Ilića držala dva gola razlike, a do prednosti od četiri gola (21:17) domaći su došli golom Anđelkovića u 14. minutu i pored toga što su igrali sa igračem manje zbog isključenja Mladena Bojinovića.

Ilić je golom iz sedmerca u 49. minutu doneo svojoj ekipi i pet golova prednosti, ali su gosti pet minuta pre kraja meča ipak uspeli da dođu na samo dva gola zaostatka (24:22).

Međutim, domaći su posle toga pojačali igru u odbrani i ponovo došli do pet golova prednosti, drugim golom Marka Vujina, da bi Ilić svojim 13. golom na meču u poslednjem minutu doneo reprezentaciji Srbije i šest golova razlike 28:22.

Selektor muške rukometne reprezentacije Srbije Jovica Cvetković ocenio je da njegova ekipa večeras nije dobro igrala protiv Bosne i Hercegovine, ali je dodao da je ipak zadovoljan pobedom.

"Nismo igrali dobro ali je nekada važno i da se u takvim utakmicama dođe do pobede", rekao je Cvetković, i dodao da je ekipa Bosne i Hercegovine jak protivnik.

Selektor muške rukometne reprezentacije Bosne i Hercegovine Halid Demirović čestitao je večeras reprezentaciji Srbije na pobedi u utakmici u niškoj hali "Čair".

"Čestitam reprezentaciji Srbije na zasluženoj pobedi, kao i publici koja je bila korektna", rekao je Demirović na konferenciji za novinare nakon utakmice.

On je dodao da reprezentaciji Bosne nedostaje par iskusnih igrača ali da je utakmica sa Srbijom pokazala da su njegovi igrači "porasli kao ekipa".