Real pobedio Almeriju, Barsa silna protiv Malage

BEOGRAD, 22. marta 2009. (Beta) - Fudbaleri Real Madrida pobedili su Almeriju sa 3:0 i tako ostvarili 12. pobedu na poslednjih 13 utakmica u španskom prvenstvu.

Najzaslužiniji za pobedu Reala bio je dvostruki strelac Klas-Jan Huntelar golovima u 53. i 66. minutu, a pre toga Marselo je u 24. minutu doveo domaće u vođstvo.

Visok poraz Almerije je veliko razočarenje za novog trenera te ekipe Huga Sančeza, koji je jedan od najboljih strelaca u istoriji Reala. On je danas prvi put izašao na stadion Santjago Bernabeu kao trener jedne španske ekipe.

Sančez je tokom osamdesetih i devedesetih godina za Real odigrao 283 utakmice i postigao je 207 golova.

Real je ovom pobedom smanjio zaostatak za vodećom Barselonom na tri boda, ali Katalonci večeras na svom stadionu igraju protiv Malage i imaju priliku da vrate solidnu prednost.

Valensija je pobedila na gostovanju u Santanderu Rasing sa 1:0, golom Huana Mate u 76. minutu i tako zabeležila prvu pobedu od početka februara. Valensija zauzima šesto mesto sa 43 bodova, dok je Rasing na 10. mestu sa 33 osvojenih bodova.

Hetafe je pobedio Rekreativo sa 2:1 i tako se "odlepio" iz opasne zone. Hetafe sada ima 31 bod i nalazi se na 12. mestu, dok je Rekreativo na 16. mestu sa 30 bodova.

Osasuna je pobedila Espanjol sa 1:0 i tako se popela na 17. mesto prvoligaške tabele, dok je Numansija posle pobede nad Sportingom od 2:1 sada 19. sa 26 bodova i ima tri više od poslednjeplasiranog Espanjola.

Deportivo i Betis odigrali su nerešeno 1:1.

Fudbaleri Barselone pobedili su na svom terenu Malagu sa 6:0 i tako vratili šest bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Real Madrid.

Napadač katalonskog kluba Samjuel Eto postigao je večeras dva gola i tako se učvrstio na prvom mestu liste strelaca španske lige sa 25 golova. Trećoj uzastopnoj pobedi Barselone golovima su doprineli i Ćavi Hernandes, Lajonel Mesi, Tijeri Anri i Danijel Alveš.

U poslednjoj utakmici 28. kola Primere Majorka je na svom terenu pobedila Atletiko Madrid sa 2:0 golovima Adurisa i Kastra. Atletiko je i posle večerašnjeg poraza ostao na petom mestusa 43 bodova, dok je Majorka 12. sa 32.

Deportivo - Betis 1:1 (1:1)