CSKA i Olimpijakos blizu završnog turnira

BEOGRAD, 26. marta 2009. (Beta) - Evropski prvak CSKA iz Moskve i atinski Olimpijakos došli su na korak od plasmana na završni turnir Evrolige, dok su Montepaski i Barselona uspeli da izjednače u četvrtfinalnim serijama košarkaške Evrolige.

CSKA je kod kuće ponovo pobedio Partizan, ovog puta sa 77:50, dok je Olimpijakos ponovo bio bolji od Real Madrida - 79:73. Barselona je na svom terenu ubedljivo pobedila Taukeramiku sa 85:62 i sada želi da u utorak pobedi u gostima i povrati moguću prednost domaćeg terena.

Montepaski je u gostima pobedio Panatinaikos sa 84:79 i izjednačio na 1:1. Sijena je slavila iako nije bila u kompletnom sastavu, a odličnu igru italijanskog tima diktirali su bekovi Terel Mekintajer sa 24 i Rimantas Kaukenas sa 22 poena. Najefikasniji u Panatinaikosu bio je Majk Batist sa 16 poena, dok su Nikola Peković i Dru Nikolas postigli po 13.

Olimpijakos je do pobede ponovo predvodio Lin Grir sa 21 poenom, a nikakvu ulogu u pobedi nisu igrali reprezentativci Srbije. Zoran Erceg je za nepun minut zabeležio jedan skok, dok Miloš Teodosić nije ulazio u igru. Felipe Rejes sa 23 poena i Luis Bulok sa 22 nisu bili dovoljni za pobedu u gostima Real Madrida.

Barselona se potpuno revanširala Taukeramici za poraz u prvom meču, a odličan učinak zabeležio je Turčin Ersan Iljasova sa 16 poena i 10 skokova. Igor Rakočević bio je najefikasniji u Taukeramici sa 18 poena.

Najmanje neizvesnosti bilo je u Moskvi, gde je CSKA vodio od prvog do poslednjeg minuta, u pojedinim trenucima i sa više od 30 razlike.

Rezultati mečeva četvrtfinalnih serija:

CSKA - Partizan 77:50, ukupno 2:0
(Lorbek 21p, 7sk - Lazme 15p, 5sk)

Panatinaikos - Montepaski 79:84, ukupno 1:1
(Batist 16p, Nikola Peković 13p - Mekintajer 24p, 4as, Rimantas Kaukenas 22p)

Olimpijakos - Real Madrid 79:73, ukupan rezultat 2:0
(Grir 21p, Erceg 1sk za 1min- Rejes 23p, 9sk, Luis Bulok 22p )

Barselona - Taukeramika 85:62, ukupno 1:1
(Iljasova 16p, 10sk - Rakočević 18p za 29min, šut za dva 2/8, za trojku 3/8)

Treće utakmice u četvrtfinalnim serijama igraju se u utorak 31. marta, a timovi koji izbore u ovoj seriji tri pobede plasiraće se na završni turnir "fajnal for" u Berlinu.