Bez pobednika u El Klasiku

Kao i u prethodnih nekoliko duela, i ovaj put u prvom planu bili su najbolji strelci ova dva tima u poslednjih nekoliko sezona – Lionel Mesi iz Barselone i Kristijano Ronaldo iz Reala.

Sa po dva gola Argentinac i Portugalac nastavili su jedno od najvećih igračkih rivalstava u fudbalu.

POGLEDAJ VIDEO: Mesi - Ronaldo 2:2

Prvi se u strelce upisao Ronaldo, kada je u 23. minutu pobegao odbrani Barselone i udarcem po zemlji iskosa sa leve strane kaznenog prostora pogodio mrežu.

Samo minut kasnije odličnu šansu da duplira prednost Madriđana imao je francuski napadač Karim Benzema, ali je neometan sa sedam metara pogodio stativu.

U 31. minutu Lionel Mesi je izjednačio na 1:1 pošto je iskoristio lošu procenu Pepea i iz gostujućeg peterca lako savladao golmana Ikera Kasiljasa.

Argentinac je u 61. minutu postigao gol iz slobodnog udarca sa oko 25 metara za preokret u korist Barselone, ali je samo pet minuta kasnije Ronaldo sprečio poraz Reala posle odličnog dodavanja Mesuta Ezila.

U finišu utakmica Barselona je, ipak, mogla do pobede, ali je 21-godišnji Martin Montoja pogodio prečku u 88. minutu, posle šuta sa 18 metara, dok je Pedro u poslednjim sekundama utakmice šutirao pored gola iz brzog kontranapada domaćeg tima.

Posle sedam kola Barselona je vodeća na tabeli Primere sa 19 bodova (šest pobeda i remi) dok je Real na deobi petog mesta sa Majorkom i Seviljom. Sve tri ekipe imaju po 11 bodova.