Rezultati i tabele evropske zone kvalifikacija

0

BEOGRAD, 28. marta 2009. (Beta-Fonet "") – Rezultati i tabele posle utakmica evropske zone u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvu u fudbalu, koje će se 2010. godine održati u Južnoj Africi

BEOGRAD, 28. marta 2009. (Beta-Fonet ) – Rezultati i tabele posle utakmica evropske zone u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvu u fudbalu, koje će se 2010. godine održati u Južnoj Africi.

Prva grupa: 

Malta – Danska 0:3
Albanija – Mađarska 0:1
Portugal – Švedska 0:0

Danska 4 3 1 0 9: 2 10
Mađarska 5 3 1 1 5: 2 10
Portugal 5 1 3 1 6: 3 6
Švedska 4 1 3 0 2: 1 6
Albanija 6 1 3 2 3: 3 6
Malta 6 0 1 5 0:14 1

U sredu se igraju utakmice:
Mađarska – Malta
Danska – Albanija

Druga grupa:

Luksemburg – Letonija 0:4
Moldavija – Švajcarskoj 0:2
Izrael – Grčka 1:1

Grčka 5 3 1 1 10: 3 10
Švajcarska 5 3 1 1 9: 6 10
Izrael 5 2 3 0 9: 6 9
Letonija 5 2 1 2 8: 6 7
Luksemburg 5 1 1 3 3:11 4
Moldavija 5 0 1 4 2: 9 1

U sredu se igraju utakmice:
Letonija – Luksemburg
Švajcarska – Moldavija
Grčka – Izrael

Treća grupa:

Severna Irska – Poljska 3:2
Slovenija – Češka 0:0

Severna Irska 6 3 1 2 11: 6 10
Slovačka 4 3 0 1 8: 5 9
Češka 5 2 2 1 5: 2 8
Slovenija 5 2 2 1 5: 3 8
Poljska 5 2 1 2 8: 7 7
San Marino 5 0 0 5 1:15 0

U sredu se igraju utakmice:
Severna Irska – Slovenija
Češka – Slovačka

Četvrta grupa:

Rusija – Azerbejdžan 2:0
Vels – Finska 0:2
Nemačka – Lihtenštajn 4:0

Nemačka 5 4 1 0 16: 4 13
Rusija 4 3 0 1 8: 3 9
Finska 4 2 1 1 6: 6 7
Vels 5 2 0 3 4: 5 6
Azerbejdžan 4 0 1 3 0: 4 1
Lihtenštajn 4 0 1 3 0:12 1

U sredu se igraju utakmice:
Lihtenštajn – Rusija
Vels – Nemačka

Peta grupa:

Jermenija – Estonija 2:2
Belgija – Bosna i Hercegovina 2:4
Španija – Turska 1:0

Španija 5 5 0 0 11: 1 15
BiH 5 3 0 2 16: 6 9
Turska 5 2 2 1 5: 3 8
Belgija 5 2 1 2 9: 9 7
Estonija 5 0 2 3 4:15 2
Jermenija 5 0 1 4 3:14 1

U sredu se igraju utakmice:
Estonija – Jermenija
Bosna i Hercegovina – Belgija
Turska – Španija

Šesta grupa:

Engleska 4 4 0 0 14: 3 12
Hrvatska 4 2 1 1 8: 4 7
Ukrajina 3 2 1 0 4: 1 7
Belorusija 3 1 0 2 4: 5 3
Kazahstan 4 1 0 3 5:11 3
Andora 4 0 0 4 1:12 0

U sredu se igraju utakmice:
Engleska – Ukrajina
Kazahstan – Belorusija
Andora – Hrvatska

Sedma grupa:

Rumunija – Srbija 2:3
Litvanija – Francuska 0:1

Srbija 5 4 0 1 12:5 12
Litvanija 5 3 0 2 6:4 9
Francuska 4 2 1 1 6:6 7
Austrija 4 1 1 2 5:7 4
Rumunija 4 1 1 2 5:8 4
Farska Ostrva 4 0 1 3 1:5 1

U sredu se igraju utakmice:
Austrija – Rumunija
Francuska – Litvanija

Osma grupa:

Kipar – Gruzija 2:1
Irska – Bugarska 1:1
Crna Gora – Italija 0:2

Italija 5 4 1 0 8:2 13
Irska 5 3 2 0 6:3 11
Bugarska 4 0 4 0 3:3 4
Kipar 4 1 1 2 4:5 4
Crna Gora 4 0 2 2 3:6 2
Gruzija 6 0 2 4 4:9 2

U sredu se igraju utakmice:
Bugarska – Kipar
Italija – Irska
Gruzija – Crna Gora

Deveta grupa:

Holandija – Škotska 3:0

Holandija 4 4 0 0 8:1 12
Island 4 1 1 2 4:6 4
Škotska 4 1 1 2 2:5 4
Makedonija 3 1 0 2 2:3 3
Norveška 3 0 2 1 2:3 2

U sredu se igraju utakmice:
Škotska – Island
Holandija – Makedonija

Slični članci

Ostavite komentar

Your email address will not be published.