Troicki u osmini finala turnira u Majamiju

BEOGRAD, 30. marta 2009. (Beta) - Srpski teniser Viktor Troicki plasirao se u osminu finala turnira u Majamiju pošto je pobedio 80. tenisera sveta, Nemca Bjerna Faua, sa 2:0 u setovima (6:4, 6:3).

U meču koji je trajao sat i 16 minuta Troicki je osvojio 73 poena, a Fau 56. Srpski teniser zabeležio je 12 as udaraca, a njegov protivnik tri, a Nemac je imao i osam duplih servis grešaka.

Troickom, koji je 41. na ATP listi, za vođstvo u prvom setu dovoljan je bio jedan brejk, dok je u drugom setu tri puta oduzeo servis protivniku, a Fau je od pet brejk prilika uspeo da iskoristi samo jednu.

Troicki će u osmini finala igrati protiv boljeg iz duela između četvrtog tenisera sveta, Britanca Endija Mareja, i Čileanca Nikolasa Masua, 91. na ATP listi.

Srpski teniser je do sada samo jednom igrao protiv Mareja, 2008. godine na turniru u Sankt Peterburgu, kada je Britanac bio bolji posle dva seta (6:3, 6:3), dok sa Masuom nijednom nije igrao.

Nagradni fond Masters turnira u Majamiju je 4.500.000 dolara, a pobedniku će pored 605.500 dolara pripasti i 1.000 ATP bodova