Mutu zbog operacije kolena propušta meč sa Austrijom

0

BUKUREŠT, 1. aprila 2009. (Beta-AP) – Napadač fudbalske reprezentacije Rumunije Adrijan Mutu propustiće večerašnju utakmicu sa Austrijom u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo zbog operacije levog kolena

BUKUREŠT, 1. aprila 2009. (Beta-AP) – Napadač fudbalske reprezentacije Rumunije Adrijan Mutu propustiće večerašnju utakmicu sa Austrijom u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo zbog operacije levog kolena.

Fudbalski savez Rumunije saopštio je danas da je Mutu povredio koleno na subotnjoj utakmici sa Srbijom (2:3), ali još nije poznato koliko će odsustovati sa terena zbog povrede.

Mutuova majka Rodica rekla je dnevnom listu Libertatea da je njen sin odmah posle utakmice sa „orlovima“ osetio jak bol u kolenu, koje mu je bilo otečeno.

Reprezentacija Rumunije u Grupi sedam kvalifikacija za SP zauzima peto mesto sa četiri boda, osam manje od vodeće Srbije. 

Kvalifikacione utakmice za SP 2010:

Grupa 1
Mađarska – Malta 19,00
Danska – Albanija 20,15
Tabela: Danska 10 (4), Mađarska 10 (5), Portugal 6 (5), Švedska 6 (4), Albanija 6 (6), Malta 1 (6)

Grupa 2
Letonija – Luksemburg 17,30
Grčka – Izrael 20,30
Švajcarska – Moldavija 20,30
Tabela: Grčka 10 (5) i Švajcarska 10 (5), Izrael 9 (5), Letonija 7 (5), Luksemburg 4 (5), Moldavija 1 (5)

Grupa 3
Češka – Slovačka 20,30
Poljska – San Marino 20,30
Severna Irska – Slovenija 20,30
Tabela: Severna Irska 10 (6), Slovačka 9 (4), Češka 8 (5) i Slovenija 8 (5), Poljska 7 (5), San Marino 0 (5)

Grupa 4
Lihtenštajn – Rusija 19,45
Vels – Nemačka 20,45
Tabela: Nemačka 13 (5), Rusija 9 (4), Finska 7 (4), Vels 6 (5), Azerbejdžan 1 (4), Lihtenštajn 1 (4)

Grupa 5
Estonija – Jermenija 17,00
Turska – Španija 20,00
Bosna i Hercegovina – Belgija 20,45
Tabela: Španija 15 (5), Bosna i Hercegovina 9 (5), Turska 8 (5), Belgija 7 (5), Estonija 2 (5), Jermenija 1 (5)

Grupa 6
Kazahstan – Belorusija 16,30
Andora – Hrvatska 20,30
Engleska – Ukrajina 21,00
Tabela: Engleska 12 (4), Hrvatska 7 (4), Ukrajina 7 (3), Belorusija 3 (3), Kazahstan 3 (4), Andora 0 (4)

Grupa 7
Austrija – Rumunija 20,30
Francuska – Litvanija 21,00
Tabela: Srbija 12 (5), Litvanija 9 (5), Francuska 7 (4), Austrija 4 (4), Rumunija 4 (4), Farska ostrva 1 (4)

Grupa 8
Bugarska – Kipar 17,00
Gruzija – Crna Gora 19,00
Italija – Republika Irska 20,50
Tabela: Italija 13 (5), Republika Irska 11 (5), Bugarska 4 (4), Kipar 4 (4), Crna Gora 2 (4), Gruzija 2 (6)

Grupa 9
Holandija – Makedonija 20,45
Škotska – Island 21,00
Tabela: Holandija 12 (4), Island 4 (4), Škotska 4 (4), Makedonija 3 (3), Norveška 2 (3)

Slični članci

Ostavite komentar

Your email address will not be published.