Pobeda Junajteda nad Čelsijem, remi u Liverpulu

Junajted je do vođstva došao već u četvrtom minutu autogolom Davida Luiša, a na 2:0 povisio je Robin van Persi u 12.

Čelsi je uspeo da se vrati u meč golovima Huana Mate u 44. minutu i Ramiresa u 53, ali su od 63. minuta igrali sa igračem manje pošto je Branislav Ivanović dobio direktan crveni karton.

Čelsi je od 69. minuta ima još jednog igrača manje pošto je Fernando Tores dobio drugi žuti karton.

Havijer Ernandes je Junajtedu doneo pobedu u 75. minutu i tako Čelsiju naneo prvi poraz u sezoni.

U gradskom derbiju između Evertona i Liverpula svi golovi viđeni su u prvom poluvremenu.

Liverpul je do prednosti došao autogolom Lejtona Bejnsa u 14. minutu, a prednost je udvostručio Luis Suarez u 20.

Samo dva minuta kasnije Everton je smanjio prednost golom Leona Osmana, a konačan rezultat postavio je Stiven Nejsmit u 35. minutu.

Njukasl je pobedio VBA sa 2:1 golovima Demba Baa u 35. i Sisea u trećem minutu sudijske nadoknade.

Jedini gol za VBA postigao je Romelu Lukaku u 55. minutu.

Totenhem je u gostima slavio protiv Sautemptona sa 2:1, a strelci su bili Geret Bejl u 15. minutu i Klint Dempsi u 39, dok je gol za Sautempton postigao Džej Rodriges u 66.

Nakon devetog kola Premijer lige Čelsi je zadržao prvo mesto na tabeli, ali su mu rivali iz Mančestera prišli na samo bod razlike.