Mančester junajted na vrhu Premijer lige

0

MANČESTER, 3. novembra 2012. (Beta) – Fudbaleri Mančester junajteda došli su do vodeće pozicije engleske Premijer lige, pošto su u subotu na svom terenu pobedili londonski Arsenal sa 2:1 u prvoj utakmici 10. kola.

Strelci za domaći tim bili su bivši kapiten Arsenala Robin van Persi, u trećem minutu i Patris Evra u 67, dok je jedini gol za goste postigao Santi Kazorla u četvrtom minutu sudijske nadoknade.

Junajted sada ima 24 boda, dva više od Čelsija, a tri od aktuelnog šampiona i gradskog rivala Mančester sitija. Arsenal je ostao na šestom mestu sa 15 bodova, ali bi posle ostalih mečeva 10. kola mogao da padne sa te pozicije.