LŠ: Ozil spasio Real, remi Sitija i Ajaksa

Borusija je dva puta imala prednost u Madridu, ali je "kraljevski klub" došao do boda.

Prvu prednost Nemcima doneo je Marko Rojs u 28. minutu, a izjednačujući gol za Real postigao je Pepe u 34.

Novu prednost za Borusiju doneo je Gece u 45. minutu, a lopta je do gola zakačila Arbeolu i preavirila golmana šampiona Španije Ikera Kasiljasa.

Konačan rezultat postavio je Mesut Ozil u 89. minutu iz slobodnog udarca.

Srpski reprezentativac Neven Subotić odigrao je celu utakmicu za Borusiju.

Ajaks je u Mančesteru ispustio prednost od dva gola koju je imao već nakon 17 minuta. Golove za Holanđane postigao je Sijem de Jong u 10. i 17. minutu, a oba gola dao je nakon kornera.

Izjednačenje Mančester sitiju doneli su Jaja Ture u 22. i Serhio Aguero u 74. minutu.

Srpski reprezentativac Matija Nastasić odigrao je celu utakmicu za Siti, dok je Aleksandar Kolarov meč gledao sa klupe.

Nakon četiri utakmice u Grupi D, na čelu tabele je Borusija sa osam bodova, jednim više od Reala, dok je Ajaks treći sa četiri, a Mančester siti ima dva boda.

Rezultati utakmica 4. kola:

A grupa:
Dinamo Kijev - Porto 0:0
Pari Sen Žermen - Dinamo Zagreb 4:0 (Aleks 16, Matuidi 61, Menez 65, Oarau 80)

Porto 4 3 1 0 6:2 10
PSŽ 4 3 0 1 10:2 9
Dinamo Kijev 4 1 1 2 5:7 4
Dinamo Zagreb 4 0 0 4 0:10 0

B grupa:
Šalke - Arsenal 2:2 (Huntelar 45, Farfan 67 - Volkot 18, Žiro 26)
Olimpijakos - Monpelje 3:1 (Mačado 4, Greko 80, Mitroglu 82 - Belhanda 66. penal)

Šalke 4 2 2 0 8:5 8
Arsenal 4 2 1 1 7:6 7
Olimpijakos 4 2 0 2 7:7 6
Monpelje 4 0 1 3 5:9 1