LŠ: Seltik srušio Barsu, Mozes za pobedu Čelsija

Iako su se uoči meča sa Barselonom u Seltiku pribojavali goleade i ubedljivog poraza, izabranici Nila Lenona hrabrom igrom su došli do spektakularne pobede. Viktor Vanijama je u 21. minutu "načeo" Katalonce, a senzaciju je najavio Toni Vat 10 minuta pre kraja. Iznenađujući poraz samo donekle uspeo je da ublaži Lionel Mesi u nadoknadi vremena.

U drugoj utakmici ove grupe Benfika je u Lisabonu pobedila moskovski Spartak sa 2:0, a heroj domaćih navijača bio je dvostruki strelac Oskar Kardoso. Ekipa Bajerna je u Minhenu deklasirala nedorasli Lil, a tri od šest pogodaka za domaću "mašineriju" postigao je iskusni Klaudio Pizaro.

Valensija je u drugoj utakmici F grupe bez većih problema izašla na kraj sa Bate Borisovim, a proslavio se dvostruki strelac Feguli. Čelsi je u Londonu, uz mnogo muke i sreće, savladao Šahtjor iz Donjecka sa 3:2, a pobedonosni gol postigao je rezervista Viktor Mozes golom u četvrtom minutu sudijske nadoknade vremena. Reprezentativac Srbije Branislav Ivanović odigrao je svih 90 minuta za Čelsi.

U drugoj utakmici E grupe ekipa Juventusa je sa 4:0 ispratila iz Torina danski Nordsjeland i na taj način pokazala da se oporavila od šokantnog poraza protiv Intera prošlog vikenda u Seriji A.

Turski Galatasaraj je u H grupi u gostima savladao rumunski Kluž sa 3:1 i sačuvao realne šanse za plasman u osminu finala elitnog takmičenja. Centralna ličnost ove utakmice bio je trostruki strelac Jilmaz.

(old_image)

Grupa E:
Čelsi - Šahtjor 3:2 (Tores 6, Oskar 40, Mozes 90+4 - Vilijan 9, 47)
Juventus - Nordsjeland 4:0 (Markizio 6, Vidal 23, Đovinko 37, Kvaljarela 75)
TABELA: Šahtjor 7, Čelsi 7, Juventus 6, Nordsjeland 1.

Grupa F:
Bajern - Lil 6:1 (Švajnštajger 5, Pizaro 18, 28, 33, Roben 23, KRos 66 - Kalu 57 )
Valensija - Bate Borisov 4:2 (Jonas 26, Soldado 29. penal, Feguli 51, 85 - Bresan 53, Mozolevski 83)
TABELA: Bajern 9, Valensija 9, Bate 6, Lil 0.

Grupa G:

Benfika - Spartak 2:0 (Kardoso 55, 69)
Seltik - Barselona 2:1 (Vanijama 21, Vat 83 - Mesi 90+1)
TABELA: Barselona 9, Seltik 7, Benfika 4, Spartak 3.

Grupa H:
Braga - Mančester Junajted 1:3 (Alan 49. penal - Van Persi 80, Runi 84. penal, Ernandez 90+2)
Kluž - Galatasaraj 1:3 (Sugu 53 - Jilmaz 18, 61, 74)
TABELA: Mančester Junajted 12, Galatasaraj 5, Kluž 4, Braga 3.