Đoković preko Del Potra do finala

U prvom setu do brejk lopti prvi je došao Novak Đoković, ali nije uspeo da ih iskoristi.

Argentinac je do svoje prve brejk lopte došao u sedmom gemu, ali je srpski teniser uspeo da zadrži svoj servis.

POGLEDAJ VIDEO: Novak Đoković pobedio Del Potra

Već u sledećem servis gemu Đokovića, Del Potro je uspeo da iskoristi prvu brejk loptu od dve vezane, a potom bez izgubljenog poena odservira za set.

Del Potro je prvi oduzeo servis prvom teniseru sveta u drugom setu i to mu je pošlo za rukom već u drugom servis gemu Đokovića.

Srpski teniser je uspeo da vrati brejk, već na sledeći argentivčev servis i tako izjednači rezultat u drugom setu.

Do osmog gema drugog seta, teniseri su upsevali bez vecih problema da zadrže svoj servis, a onda je Đoković još jednom uspeo da oduzme servis Argnetincu i povede sa 5:3, i potom na svoj servis izjednači na 1:1 u setovima.

Najbolji teniser sveta je dva puta uspeo da oduzme servis Del Potru u trećem setu i bez vecih problema na svoj servis ostvari pobedu i plasira se u finale turnira u Londonu.

Novak Đoković će se u finalu sastati sa boljim iz duela između Svajčarca Rodžera Federera i Endija Mareja .

Nagradni fond turnita u Londonu je 5.500.000 dolara.