Đoković osvojio London

Meč je trajao dva sata i 14 minuta.

Ovo je bio 29. meč (16:12) između Federera i Đokovića, a osmi susret u finalu nekog turnira. Novak Đoković je zabeležio 13 pobedu.

POGLEDAJ VIDEO: Novak Đoković osvojio Masters u Londonu

Federer je odlično počeo prvi set, napravio brejk i poveo sa 3:0. Međutim, Đoković je ubrzo uzvratio i izjednačio na 3:3, čime je počela neizvesna borba za svaki poen.

Novak Đoković je prvi put poveo sa 5:4, a zatim na svoj servis nije uspeo da završi set. Švajcarac je preokrenuo rezultat u svoju korist (6:5), a teniser Srbije je zatražio medicinski tajm-aut pošto je povredio lakat kada se bacio za jednom lopticom.

Đoković je izjednačio na 6:6, pa je usledio taj-brek, u kojem je posle 8:6 i 72 minuta poveo sa 1:0 u setovima.

Drugi set Federer je počeo kao i prvi, ubedljivo. Poveo je sa 3:1 i imao priliku da dobije ovaj deo igre kod vođstva od 5:4, ali je Đoković onda napravio brejk za 5:5, poveo sa 6:5 i završio meč.

Nagradni fond turnira u Londonu bio je 5.500.000 dolara. Pobedniku je pripalo 1.760.000, a finalisti 830.000 dolara.