Arsenal ubedljiv protiv Totenhema

Totenhem je poveo golom Emanuela Adebajora u 10. minutu, ali je napadač iz Togoa osam minuta kasnije dobio direktan crveni karton zbog oštrog starta nad igračem Arsenala Santijem Kazorlom.

Domaćin je do poluvremena uspeo da preokrene rezultat i povede sa 3:1, a golove su postigli Per Mertezaker u 24, Lukas Podolski u 42. I Olivije Žiru u 45. minutu.

Prednost Arsenala na 4:1 povećao je Kazorla u 60, a drugi gol za Totenhem potom je postigao Geret Bejl u 71. minutu.

Konačnih 5:2 postavio je Teo Volkot golom u prvom minutu sudijske nadoknade vremena.

Arsenal je pobedom prestigao Totenhem na tabeli Premijer lige i sada je šesti sa 19 bodova, dok londonski rival ima dva manje i nalazi se na osmoj poziciji.