OFK eliminisao Zvezdu u četvrtfinalu Kupa

Branilac trofeja nije uspeo da se revanšira "romantičarima" za nedavni poraz u prvenstvu od 1:0, kada crveno-beli nisu uputili nijedan šut u okvir gola.

Gosti su poveli u 13. minutu nakon nespretne intervencije golmana Kirovskog, koji je pokušao loptu da ispuca daleko od svog gola, ali je pogodio Petra Grbića u leđa i primio krajnje čudan gol. Zvezda je izjednačila preko Darka Lazovića u 30. minutu, a trijumf OFK Beogradu doneli su ponovo Grbić i Dragan Bogavac u roku od dva minuta.

Ranije danas plasman u polufinale Kupa Srbije izborili su fubaleri Jagodine, Javora i Vojvodine pošto su u četvrtfinalnim utakmicama bili uspešniji od Rada, čačanskog Borca i Spartaka.

Jagodina je u Beogradu savladala Rad rezultatom 1:0, dok je Javor slavio u Čačku posle izvođenja penala (5:4), a istim ishodom Vojvodina u Subotici na penale bila bolja od Spartaka (5:4).

Crvena zvezda - OFK Beograd 1:3 (Lazović 30 - Grbić 13, 62, Bogavac 63) Borac Čačak - Javor 0:0, penalima 4:5.
Rad - Jagodina 0:1 (Lepović 61)
Spartak - Vojvodina 1:1 (Puškarić 31 - Umaru 89), penalima 4:5.

Prve utakmice polufinala nacionalnog kupa na programu su 13. marta, revanši su 17. aprila, a borba za trofej 8. maja.