Srpska štafeta zauzela 6. mesto

BEOGRAD, 22. novembra 2012. (Beta) - Srpska štafeta 4x50 metara mešovito u sastavu Ivan Lendjer, Čaba Siladji, Radovan Siljevski i Boris Stojanović osvojila je u četvrtak šesto mesto na Evropskom prvenstvu u malim bazenima u Sartru.

Štafeta je postavila državni rekord rezultatom 1:36,04.

Miroslava Najdanovski nije se plasirala u finale trke na 100 metara slobodno, pošto je u polufinalu bila deveta.

Ona je trku završila za 54,48 sekundi i za 17 stotinki bila sporija od Patrisije Kastro Ortege, koja se kao osma plasirala u finale.

Srpski plivač Ivan Lendjer nije uspeo da se plasirao u finale trke na 100 metara slobodno, pošto je u polufinalu zauzeo ukupno deveto mesto.

Lendjer je polufinale otplivao za 51,63 sekunde i za devet stotinki bio sporiji od osmoplasiranog Juhena Čurkina iz Turske, koji se plasirao u finale.

Bez finala ostao je i Čaba Siladji, koji je polufinalnu trku u disciplini završio na 11. mestu sa vremenom 59,04 sekunde.