Rukometaši Srbije ubedljivom pobedom startovali na SP

Najefikasniji u timu Srbije bili su Momir Ilić sa sedam golova, MarkoVujin postigao je šest, a Ivan Nikčević tri gola.

Za najboljeg igrača utakmice proglašen je golman Srbije DarkoStanić.

Rukometaši Srbije su na početku poveli sa 3:1, ali je Južna Korejazaigrala bolje i preokrenula na 6:5.

Nakon toga, igrači Veselina Vukovića su popravili igru u napadu iuglavnom golovima Momira Ilića, ali i Ivana Nikčevića i AlemaToskića stekli četiri gola prednosti na poluvremenu 13:9.

Početkom drugog poluvremena Marko Vujin i Ilić su odličnom igrom unapadu doneli Srbiji prednost od 18:12, a zatim i 22:14. U timtrenucima dobrim odbranama istakao se Darko Stanić.

Rukometaši Južne Koreje su nakon toga postigli dva gola za 22:16,ali su "orlovi" ponovo pojačali u napadu i uvećavali prednost, da biLuka Radivojević postigao gol za 29:18, što je bila najveća prednost Srbije u meču.

U sledećem kolu, u ponedeljak, Srbija će od 18 sati igrati protivBelorusije.