Van Persi i Vidić srušili Liverpul

Mančester se učvrstili na vrhu tabele, a Robin van Persi je golom u 19. minutu potvrdio status najboljeg strelca lige. Vidić je u 54. minutu ugurao loptu u mrežu za 2:0.

Liverpul se vratio u igru tri minuta kasnije, kada je gol postigao Danijel Staridž, koji je ušao na poluvremenu, ali gosti nisu uspeli da izjednače u velikom derbiju Premijer lige.

Junajted sada ima 10 bodova prednosti nad drugoplasiranim braniocem titule Mančester sitijem, koji trenutno igra protiv Arsenala.

Duel dva najuspešnija tima Premijer lige, koji su titulu osvajali ukupno 37 puta, protekao je i u duelu dva najbolja strelca prvenstva, Van Persija iz Mančestera i Luisa Suaresa iz Liverpula, ali je holandski reprezentativac bio uspešniji.