Siti pobedio Arsenal u gostima posle 38 godina

Siti je tako ostao na sedam poena zaostatka za gradskim rivalom Junajtedom, koji je ranije danas pobedio Liverpul 2:1.

Siti je veći deo meča imao igrača više, pošto je Loran Koščelni već u devetom minutu dobio direktni crveni karton zbog grubog starta nad Edinom Džekom u šesnaestercu, ali penal posle toga nije iskorišćen.

Džejms Milner je u 23. minutu dao gol, a onda se Džeko iskupio pogotkom za 2:0 posle 32 minuta.

Gosti su u 75. minutu takođe ostali sa desetoricom, pošto je Vensan Kompani dobio crveni karton zbog starta sa dve noge na Džeka Vilšira.

Siti je poslednji put pobedio Arsenal u gostima 1975. godine, kada su "tobdžije" igrale na Hajberiju, a imali su loš skor i poslednjih godina, pošto u poslednjih pet gostovanja nisu postigli gol na Emirejtsu.