Spektakularna utakmica Šalkea i Hanovera

Publika u Gelzenkirhenu uživala je u pobedi svog tima, koji je prekinuo seriju loših rezultata, u kojoj su zabeležili samo jedan trijumf u osam utakmica pre toga.

Delovalo je da će "kraljevsko plavi" pobediti bez problema, pošto su u 48. minutu vodili sa dva minuta golovima Julijana Drakslera i Džefersona Farfana. U sledećih desetak minuta, međuim, Serhio Pinto i Sabolč Husti doneli su Hanoveru izjednačenje.

Nakon toga su uzvratili Marko Hoger i Čiprijan Marika i doneli Šalkeu vođstvo od 4:2. Husti je postigao još jedan gol i smanjio prednost samo dva minuta pre kraja, da bi Luis Holtbi ponovo domaćinu vratio prednost od dva gola, 5:3..

"Šlag na tortu" u spektakularnom početku godine u Bundesligi doneo je Mame Biram Dijuf fantastičnim golom u drugom minutu nadoknade vremena. On je "makazicama" sa ivice šesnaesterca izborio častan poraz od 4:5 za Hanover.