AO: Novak posle maratona savladao Vavrinku!

Srbin je do pobede došao posle velike borbe i pet sati i četiri minuta igre.

Đoković će u četvrtfinalu Otvorenog prvenstva Australije igrati protiv šestog tenisera sveta, Čeha Tomaša Berdiha.

Branilac titule je loše počeo meč i prvi set ubedljivo izgubio, dok je u drugom Vavrinka poveo sa 4:1, ali je srpksi teniser ipak uspeo da napravi preokret i izjednači u setovima.

Pošto su na početku trećeg seta protivnici oduzeli prve servise jedan drugom, Đoković je pri rezultatu 4:4 uzeo brejk Vavrinki i u narednom gemu na svoj servis došao do seta i vođstva od 2:1.

U četvrtom setu obojica su čuvala svoj servis i nije bilo brejkova, a Švajcarac je u taj-brejku bio koncentrisaniji i dobio za izjednačenje na 2:2.

Odlučujući, peti set počeo je nesigurnim servisima i sa po jednim brejkom na početku, ali su posle toga teniseri počeli da uzimaju gemove na svoj servis i retko pružali priliku protivniku za brejk.

Ipak, pri rezultatu 11:10 za Đokovića na Vavrinkin servis, srpski teniser je iskoristio treću brejk, odnosno, meč loptu i došao do trijumfa i plasmana dalje.